„The Economic Development of Ireland“

Veleposlanstvo Irske i Ekonomski fakultet - Zagreb pozivaju vas na predavanje:

„The Economic Development of Ireland“

Neale Richmond, Minister of State for Business, Employment and Retail

Mjesto: Knjižnično-dokumentacijski centar / Europski dokumentacijski centar
Vrijeme: četvrtak, 14. 3. 2024., od 15.30 do 16. 30 sati
Link za prijavu: https://forms.gle/foBzR8bnEh9odVpj9

Predavanje će se održati na engleskom jeziku.

Gosp. Neale Richmond imenovan je 13. 1. 2023. godine državnim ministrom u Odjelu za poduzetništvo, trgovinu i zapošljavanje s posebnom odgovornošću za poslove zapošljavanja i maloprodaje te u Odjelu za socijalnu zaštitu, 13. siječnja 2023.
Prije imenovanja za državnog ministra  bio je TD za Dublin Rathdown (izbori 2020.). Od travnja 2016. izabran je u Seanad Éireann, na Radničkom vijeću, gdje je bio glasnogovornik Fine Gaela za europska pitanja i predsjednik Seanadovog posebnog odbora za povlačenje Ujedinjenog Kraljevstva iz EU-a. U Vijeće okruga Dún Laoghaire Rathdown prvi put je izabran 2009. godine, a drugi put 2014. godine. Osim toga, bio je, kao član Odbora regija EU-a, predvodnik irskog izaslanstva.
Diplomirao je povijest i magistrirao politiku na UCD-u.