Party European Survey Research Association (ESRA) konferencije

U našoj knjižnici održao se 17. srpnja party za sudionike ESRA konferencije, na kojoj je ove godine sudjelovalo više od 800 znanstvenika s vodećih američkih, britanskih, australskih i europskih sveučilišta poput Harvarda, Stanforda, Michigana, Chicaga i dr., ali i stručnjaka iz prakse iz raznih statističkih ureda i multinacionalnih globalnih kompanija kao što su Google i Facebook.

ESRA je najveća europska konferencija o anketnim istraživanjima i anketnim podacima, koja se od 2005. godine u organizaciji udruge The European Survey Research Association (ESRA) redovito održava svake dvije godine.

Ovogodišnja 8. po redu održana je na Ekonomskom fakultetu – Zagreb, koji je bio organizator na lokalnoj razini. Uzimajući u obzir veliki broj radova i postera (preko 850), više od 1400 autora te preko 800 sudionika ova konferencija se smatra jednom od najvećih ikad održanih znanstvenih konferencija iz društvenih znanosti u Hrvatskoj.