Probni pristup: Passport (Euromonitor International)

logo passport

Tvrtka Euromonitor International omogućila je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici probni pristup na svoju platformu Passport koja obuhvaća međunarodne statistike i podatke o globalnoj industriji i tržištu, privrednim kretanjima i ekonomskoj politici, uključujući raznolike analize i istraživanja vezane uz mnoga druga područja poput sociologije, geografije, antropologije, zdravstva i slično.
Platforma Passport omogućava preuzimanje podataka u različitim formatima i jednostavnu implementaciju u prezentacije, istraživanja i druge vrste radova.

Trajanje probnog pristupa do 31.5.2022.
Pretraživanje baze: Passport

Pristup je omogućen s računala unutar mreže Fakulteta te putem proxy servera (Upute za pristup bazama izvan fakulteta).

Udaljeni pristup moguć je također i odabirom proxy servera na glavnom izborniku Portala e-izvori.

U svrhu učinkovitog korištenja platforme Passport, tvrtka Euromonitor International će za hrvatsku akademsku i znanstvenu zajednicu održati online radionicu te pozivamo sve zainteresirane na sudjelovanje.

How to use the Passport database
14.3.2022., 10h – 11h
Prijava na radionicu