ODRŽANO PREDAVANJE „THE ECONOMIC DEVELOPMENT OF IRELAND“, N. RICHMOND

Uoči obilježavanja irskog blagdana Dana sv. Patrika, u četvrtak, 14. ožujka 2024. godine Knjižnično-dokumentacijski centar/Europski dokumentacijski centar Ekonomskog fakulteta - Zagreb i Veleposlanstvo Irske organizirali su predavanje „The Economic Development of Ireland“ koje je održao Neale RichmondMinister of State for Business, Employment and Retail.

U ime Fakulteta goste je pozdravio prof. dr. sc. Zoran Krupka, prodekan za kvalitetu i internacionalizaciju. Ministar Richmond osvrnuo se na povijesni i današnji pregled čimbenika koji su utjecali na razvoj i rast irskog gospodarstva, izazove koje su pred irsko gospodarstvo stavili Brexit i pandemija te usporedbu irskog i hrvatskog gospodarstva. Nakon predavanja uslijedio je niz zanimljivih pitanja iz publike. Na kraju događanja prodekan dr. sc. Zoran Krupka i voditeljica Zrinka Udiljak Bugarinovski, univ. spec. oec., viša knjiž. zahvalili su se gostima i publici u ime Fakulteta, KDC-a i EDC-a.

Događanje je posjetilo 136 studenata i  djelatnika Fakulteta te gostiju iz vanjskih institucija.