IZLOŽBA: Ugovor iz Marakeša: zašto je važan?!

IZLOŽBA

Ugovor iz Marakeša: zašto je važan?!
Knjižnično dokumentacijski centar
21.01.–22.02.2019.
od 09.00 do 19.00 sati

Knjižnično dokumentacijski centar Fakulteta će do 22. veljače 2019. biti domaćin 'putujućoj' izložbi Ugovor iz Marakeša: zašto je važan?!

Izložba je nastala suradnjom Hrvatskoga knjižničarskog društvaHrvatske knjižnice za slijepe i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Svrha je izložbe obavijestiti javnost o vrijednosti primjene Direktive 2017/1564 Europskoga parlamenta i Vijeća kojom se obvezuju države članice na implementaciju odredaba Ugovora iz Marakeša u nacionalno zakonodavstvo, čime bi se poboljšala dostupnost knjiga, e-knjiga, periodičnih publikacija, novina, časopisa i drugih djela u pisanome obliku, notnih zapisa i drugoga tiskanog materijala osobama koje su slijepe, imaju oštećenje vida ili imaju teškoće čitanja i disleksiju.

Izložba je do sada bila postavljena u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici, Studijskom centru socijalnog rada, Knjižnicama grada Zagreba – Knjižnici Marina Držića i Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.