Održan koncert klasične glazbe Gitarskog kvarteta RAVVIVANDO

U organizaciji Knjižnično-dokumentacijskog centra Ekonomskog fakulteta – Zagreb, Muzičke akademije i Sveučilišta u Zagrebu te partnera Turističke zajednice Jastrebarsko održan je 3. listopada 2023. godine koncert klasične glazbe Gitarskog kvarteta RAVVIVANDO

U iznimno ugodnoj atmosferi Knjižnično-dokumentacijskog centra ansambl mladih studenata treće godine Muzičke akademije u sastavu: Paula Ćurić, Borna Dekanić, Sven Babić i Gorana Kliškić dodirnuli su publiku glazbom izvodeći program J. W. Duartea: Sonatina di primavera op. 27a, Allegretto molto lirico ma facile, Espressivo,  Vivo, S. Dodgsona: Intermezzo, Z. Juranića: Bagatelle za kućnu upotrebu, Mosso, Allegretto – Omaggio a Nino Rota, Andante molto comodo, Vivace , C. Domeniconi: Oyun, Molto energico, Lento  i  Con fuoco.
Mlade glazbenike i uzvanike pozdravili su prof. dr. sc. Sanja Sever Mališ, dekanica Ekonomskog fakulteta – Zagreb, red. prof. art. Jasenka Ostojić, prorektorica Sveučilišta u Zagrebu i prof. art. Anđelko Krpan, prodekan Muzičke akademije.

Program su vodile Zrinka Udiljak Bugarinovski, univ. spec. oec., viša knjiž., voditeljica Knjižnično-dokumentacijskog centra EFZG i dr. sc. Željka Radovinović, viša knjiž., voditeljica Knjižnice MUZA.

Nakon službenog dijela programa uslijedilo je neformalno druženje mladih glazbenika i publike uz okuse ponajboljih hrvatskih pjenušaca i vina plešivičkog kraja, na čemu posebno zahvaljujemo Turističkoj zajednici Jastrebarsko i direktorici Petri Masnec, te našim sponzorima OPG Željko Gregorić, Vino Sirovica i MLADINA d.o.o. iz Jastrebarskog te Studentskom centru Sveučilišta u Zagrebu.

Galerija fotografija

Program Dodir glazbom nastao je idejom prorektora prof. dr. sc. Jurice Pavičića i Zrinke Udiljak Bugarinovski, univ. spec. oec., viša knjiž. Uz potporu Uprave Ekonomskog fakulteta – Zagreb, savjetodavnu podršku prorektorice red. prof. art. Jasenke Ostojić i u suorganizaciji prodekana MUZA-e prof. art. Anđelka Krpana prvi koncert klasične glazbe izveli su 3. listopada 2023. godine studenti treće godine Muzičke akademije - Gitarski kvartet RAVVIVANDO.