Ekonomski fakultet - Zagreb
VODITELJ FINANCIJSKIH I ADMINISTRATIVNIH POSLOVANJA (m/ž)

Organizacija Status M neprofitna je udruga građana i građanki čija je misija stvarati prostore za sudjelovanje mladića i muškaraca u postizanju rodne ravnopravnosti i društva nenasilja. Radimo u zajednici, informiramo i senzibiliziramo javnost, osnažujemo stručnjake_inje, istražujemo i zagovaramo unapređenje politika i praksi. Od 2010. godine Status M promiče vrijednosti nenasilja i ljudskih prava, rodne ravnopravnosti i feminizma, solidarnosti i uključivosti kroz rad u zajednici, informiranje i senzibiliziranje javnosti, osnaživanje stručnjaka_inja i zagovaranje unapređenja politika i praksi.

Organizacija Status M financira se iz sredstava EU, međunarodnih zaklada te nacionalnih izvora. Status M provodi 10 do 15 projekata godišnje, s prosječnim godišnjim proračunom od 1.000.000,00 kuna.

Opis radnog mjesta Voditelj_ica financijskih i administrativnih poslovanja:
  • Vođenje urednog financijskog poslovanja organizacije,
  • Vođenje urednog financijskog poslovanja po projektima organizacije u suradnji s Izvršnim odborom,
  • Izrada financijskih izvještaja za sve dionike_ice organizacije,
  • Izrada godišnjih financijskih izvještaja,
  • Izrada godišnjih financijskih planova i proračunskih projekcija,
  • Redovita suradnja s knjigovodstvom i priprema sve dokumentaciju za poslove knjiženja,
  • Sudjelovanje u vođenju evidencije imovine Statusa M u suradnji s Izvršnim odborom,
  • Upravljanje financijskom likvidnošću organizacije u suradnji s Izvršnim odborom,
  • Izrada godišnjeg plana namicanja sredstava te sustavno praćenje objave natječaja za financijske potpore neprofitnim organizacijama u suradnji s Izvršnim odborom,
  • Priprema administrativne dokumentacije prilikom prijava na javne natječaje,
  • Vođenje evidencije o zaposlenicima i volonterima organizacije,
  • Vođenje evidencija o radnom vremenu,
  • Vođenje evidencije o donatorima u suradnji s Izvršnim odborom,
  • Ostale financijsko-administrativne aktivnosti (priprema i sudjelovanje u financijskim kontrolama)
  • Upravljanje organizacijskom arhivom (ugovori, izvještaji, zapisnici, poslovne knjige)
  • Praćenje promjena i izmjena zakonodavnog okvira poslovanja neprofitnih financija.

Voditelj_ica financijskih i administrativnih poslovanja odgovoran_na je Izvršnom odboru Organizacije Status M.

ŠTO NUDIMO:
  • Ugovor u radu na određeno vrijeme (jedna godina) s mogućnošću produženja ugovora i prelaska na ugovor o radu na neodređeno radno vrijeme, uz probni rok u trajanju od 3 mjeseca,
  • Rad u ugodnom i poticajnom radnom okruženju.

UVJETI:
  • Odgovarajuće radno iskustvo na vođenju financija i administracije u trajanju od najmanje tri godine i upravljanje proračunima u iznosu od minimalno 1.000.000,00 HRK,
  • Poznavanje pravnih propisa koji se tiču vođenja financija neprofitnih organizacija,
  • Odlično znanje hrvatskog i engleskog jezika u govoru i pismu,
  • Odlična informatička pismenost, samostalni rad u standardnim aplikacijama, napredne tablične kalkulacije,
  • Razumijevanje i vrijednosno usmjerenje na teme nenasilja i rodne ravnopravnosti,
  • Visoka razina motivacije za rad u organizacijama civilnog društva
  • Učinkovito upravljanje vremenom i sposobnost za simultani rad na više zadataka,
  • Visoko razvijene vještine timskog rada i suradnje, ali i samostalnosti u radu,
  • Osobna odgovornost, organiziranost, motiviranost i proaktivnost,
  • Usmjerenost na detalje,
  • Otvorenost i direktnost u komuniciranju,
  • Ustrajnost i kreativnost u pronalaženju rješenja,
  • Spremnost na povremena putovanja u RH i u inozemstvo.

PREDNOSTI:
  • Prethodno iskustvo rada ili volontiranja u organizacijama civilnog društva,
  • Poznavanje programa i aktivnosti Organizacije Status M,
  • Vozačka dozvola B kategorije.

PRIJAVA MORA SADRŽAVATI:
1. Životopis (Europass) na hrvatskom jeziku,
2. Motivacijsko pismo na engleskom jeziku u kojem treba obrazložiti svoju motivaciju za rad u Organizaciji Status M te opisati kompetencije za obavljanje ovoga posla kroz praktične primjere/iskustvo,
3. Kontakt dviju osoba za preporuke o Vašem dosadašnjem radu (od suradnika_ica ili poslodavaca i sl.). Kontakt treba sadržavati: ime i prezime osobe, ako postoji naziv institucije/organizacije u kojoj radi, rečenicu o tome gdje ste/na koji način surađivali, e-mail adresu osobe i broj telefona/mobitela na koji se osoba može kontaktirati.

Prijave za ovo radno mjesto treba poslati na email adresu: info@status-m.hr s naznakom “Prijava za radno mjesto u Organizaciji Status M” najkasnije do 2. listopada 2020. Kandidati_kinje mogu biti pozvani_e na testiranje i razgovor u svrhu provjere i utvrđivanja kompetencija za ovo radno mjesto.
Mjesto rada je Zagreb, a očekivani početak rada je tijekom listopada 2020. godine.