Novosti

Održano predavanje „Working with European data: An Introduction to EUROSTAT products and services“

Predavanje „Working with European data: An Introduction to EUROSTAT products and services“, Timothy Allen, voditelj PR-a i Lukasz Augustyniak, team leader
Organizatori: Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Europski dokumentacijski centar (EDC-KDC) i Katedra za statistiku
Mjesto održavanja: Ekonomski fakultet – Zagreb, Dvorana 51
Vrijeme održavanja: Petak, 22. 11. 2019. u 10.00 sati

Na Ekonomskom fakultetu gostovali su team leader EUROSTATA gosp. Lukasz Augustyniak i voditelj PR-a gosp. Timothy Allen, koji je održao vrlo zanimljivo predavanje „Working with European data: An Introduction to EUROSTAT products and services“.
Raznolika publika (znanstveno-nastavno osoblje, studenti, istraživači i ostali kojima je statistika područje interesa i rada) imala je prilike slušati o osnovnim podacima o EUROSTAT-u, metodologiji prikupljanja podataka te njihovoj diseminaciji, te su imali zanimljiva pitanja za predavače, ali i sugestije za efikasniju dostupnost potrebnih podataka iz perspektive akademske zajednice i istraživačkog rada.