Novosti

Izložba „Slovačka Republika“ u okviru projekta „EU države u objektivu obrazovanja“

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu strateški je orijentiran na internacionalizaciju svojih studijskih programa te je, kroz akreditirane programe, postao središte ekonomskog obrazovanja za studente iz raznih država Europske unije i izvan nje. Sa svrhom da se domaćim i međunarodnim studentima te ostalim članovima akademske zajednice pruži prilika da se educiraju o sličnostima i različitostima država Europske unije nastala je ideja da se pokrene projekt EU države u objektivu obrazovanja. Inicijator projekta je Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, koji u suradnji s veleposlanstvima država članica Europske unije organizira seriju izložbi o kulturnim, obrazovnim, ekonomskim i drugim važnim aspektima koji obilježavaju svaku pojedinu državu. Projekt se provodi uz potporu Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj. Organizaciju izložbi provodi Knjižnično-dokumentacijski centar (KDC) i Europski dokumentacijski centar (EDC-KDC) Ekonomskog fakulteta – Zagreb. Izložbe će se moći posjetiti u prostorima KDC-a i EDC-a, a po završetku fizičkog predstavljanja biti će dostupne putem službenih web-stranica i društvenih mreža organizatora i partnera kao virtualne izložbe.

U suradnji s Veleposlanstvom Slovačke Republike, u srijedu, 15. prosinca u Knjižnično-dokumentacijskom centru svečano je otvorena prva izložba plakata pod nazivom „Slovačka Republika“. Izložbom su predstavljene prirodne ljepote, arhitektura, književnost, povijest i tehnološki razvoj ove europske države. Ovom prigodom studentima su se obratili veleposlanik Slovačke Republike u Hrvatskoj NJ. E. Peter Suska, dekan prof. dr. sc. Jurica Pavičić i prodekanica izv. prof. dr. sc. Kosjenka Dumančić, a moderatorica događanja je bila voditeljica EDC-KDC-a Zrinka Udiljak Bugarinovski, univ. spec. oec. Nakon uvodnog obraćanja i tradicionalnim rezanjem vrpce izložba je svečano otvorena, a potom je veleposlanik odgovarao na pitanja studenata o obrazovanju, gastronomiji, gospodarskom razvoju i životu u Slovačkoj Republici.

Galerija fotografija s otvorenja

Izložba će se moći fizički posjetiti do 14. 1. 2022. godine, a nakon toga će biti dostupna u virtualnom obliku.