EU-srijedom: Budućnost Europe

Predavanje „Budućnost Europe“, Branko Baričević, voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj

Organizatori:                   Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Europski dokumentacijski centar Knjižnično-dokumentacijskog centra

Mjesto održavanja:         Ekonomski fakultet, Dv - 3

Vrijeme održavanja:        Srijeda, 08. studenoga 2017. godine u 14.00 sati

U sklopu predavanja gospodin Baričević se osvrnuo na najnovije inicijative Europske komisije, na izazove s kojima se Europska unija suočava te ukazao na prilike koje jača, jedinstvenija i demokratičnija Europska unija donosi svojim građanima. Tijekom predavanja razvila se diskusija sa studentima, a pitanja su se najviše odnosila na uvođenje eura, trenutnu situaciju u Španjolskoj, današnji status Grčke u EU, Schengen, odnos nacionalnog i europskog identiteta itd.