Održano predavanje Što treba znati o disleksiji? Studentska gledišta

ODRŽANO PREDAVANJE
Što treba znati o disleksiji? Studentska  gledišta

U sklopu Nacionalne kampanje za osobe s teškoćama čitanja i disleksijom „I ja želim čitati!“, koju je pokrenulo Hrvatsko knjižničarsko društvo, Knjižnice grada Zagreba i NSK, na Ekonomskom fakultetu je 18. travnja 2018. održano predavanje Što treba znati o disleksiji? - Studentska gledišta.

Predavanje je održala  prof. dr. sc. Mirjana Lenček s  Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Autorica je brojnih znanstvenih i stručnih radova, a uže područje znanstvenog interesa joj je znanstveni rad usmjeren na specifične teškoće učenja,
posebno disleksiju, disgrafiju i diskalkuliju.

Cilj kampanje je informirati i educirati javnost te je senzibilizirati za problematiku osoba s teškoćama čitanja i disleksijom, kao i poboljšati međuinstitucionalnu suradnju stručnjaka koji se bave osobama s teškoćama čitanja i disleksijom i osobama koje ne mogu čitati standardni tisak.