Prijava za studente za sudjelovanje u raspravi "Kako zaštititi prava ranjivih i izgraditi osnaženu Europu"

Pozivamo studente na sudjelovanje u raspravi koju organizira Europska komisija pod nazivom EU odgovor na COVID-19 krizu: "Kako zaštititi prava ranjivih i izgraditi osnaženu Europu".

Rasprava sa studentima održat će se u utorak 19.10.2021. od 13:00 do 14:30 putem ZOOM platforme.

Link za prijavu na ZOOM ćete dobiti prije početka rasprave.

Na linku https://bit.ly/Studentska_rasprava_19_10_2021 se možete prijaviti za sudjelovanje u raspravi.

Građani diljem Europe s pravom zahtijevaju veću uključenost u donošenje odluka, ne samo na izborima svakih četiri ili pet godina. Upravo kao odgovor na ovu potrebu za većim uključivanjem građana pokrenuta je Konferencija o Budućnosti Europe, kao najveći projekt participativne demokracije ikada.

Ova Konferencija, zapravo je niz događanja, susreta i izmjena razmišljanja. Kroz nju se želi uključiti sve građane Europske Unije u razmišljanje i raspravu o tome kakvu Europu žele.

U razgovoru sa studentima sudjeluju:
  • Ognjen Zlatev, voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj
  • Branko Baričević, bivši voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj
  • Prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija (rektorica Sveučilišta u Rijeci)
  • Prof. dr. sc. Vesna Crnić-Grotić (dekanica Pravnog fakulteta u Rijeci)
  • Izv. prof. dr. sc. Dalida Rittossa (nositeljica projekta Hrvatske zaklade za znanost "Život u doba bolesti COVID-19 – socijalne implikacije za sigurnost i dobrobit ranjivih skupina u europskom kontekstu" (IP-CORONA-04-2086))

Svim studentima želimo uspješnu raspravu!

Ured za savjetovanje i razvoj karijera