17. Sajam visokog obrazovanja i stipendija

KOJE SU KORISTI ZA POSJETITELJE SAJMA VISOKOG OBRAZOVANJA I STIPENDIJA?

Izlagači na svojim virtualnim štandovima predstavljaju svoje visokoobrazovne programe i financijsku pomoć za studiranje u Hrvatskoj i inozemstvu.

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) organizira 17. Sajam visokog obrazovanja i stipendija (SAS) za učenike srednjih škola, studente, njihove roditelje, kao i nastavnike i istraživače. Informacije o mogućnostima studiranja i o pripremama za studij u Hrvatskoj ili inozemstvu, posjetitelji mogu dobiti na jednom mjestu u jednom danu! SAS je ponovo u online izdanju, a održat će se u srijedu, 13. listopada 2021. od 10 do 16 sati. Sajmu se pristupa putem web stranice IRO-a www.iro.hr. Posjetitelji mogu razgledati SAS potpuno besplatno uz unaprijed ispunjenu prijavnicu. Kako bi na vrijeme dobili upute za pristup virtualnom SAS-u, obrazac se može preuzeti i OVDJE.

Posjetitelji Sajma visokog obrazovanja i stipendija (SAS) imaju jedinstvenu priliku dobiti raznovrsne informacije iz prve ruke, od samih izlagača, kao primjerice:
  1. Kakve studijske programe nude pojedina sveučilišta u Hrvatskoj i inozemstvu?

Među više od 40 izlagača, posjetitelji će na njihovim virtualnim štandovima moći pregledati materijale ili izravno razgovarati s predstavnicima njihovih institucijama o programima koje nude.
  1. Gdje se može tražiti financijska podrška za studij u Hrvatskoj ili inozemstvu?

Među izlagačima se nalaze predstavnici visokih učilišta, gradova, županija, ministarstava, agencija, veleposlanstava i inozemnih kulturnih centara, tvrtki i udruga koji nude različite vrste financijske pomoći za studij u Hrvatskoj i inozemstvu.
  1. Je li moguće obaviti stručnu praksu u inozemstvu?

Pojedini izlagači u sklopu svoje visokoobrazovne ponude nude i mogućnosti za obavljanje stručne prakse. Dovoljno je pogledati virtualne štandove i raspitati se o tome.
  1. Što je sve potrebno za upis na studij?

Svaka visokoobrazovna institucija propisuje uvjete za upis na svoje studijske programe. Stoga je logično da se najbolje informacije mogu dobiti upravo od predstavnika tih institucija, uz chat na njihovom virtualnom štandu.
  1. Što je TOEFL?

Između ostalih uvjeta za upis studijskog programa, neke institucije traže položeni TOEFL – kakav je to test i mnogo drugih informacija posjetitelji mogu saznati na posebnoj radionici koju u sklopu SAS-a priprema Institut za razvoj obrazovanja (IRO).

Svi zainteresirani koji popune REGISTRACIJSKI OBRAZAC, dobit će upute za pristup virtualnom SAS-u. Nakon toga, svaki posjetitelj ima dovoljno vremena obići virtualne štandove u srijedu 13.10.2021., pronaći željene informacije iz prve ruke i čuti korisne podatke o studiranju u Hrvatskoj i inozemstvu. Stoga, može se reći da su koristi za posjetitelje SAS-a višestruke i mogu olakšati svim zainteresiranim nastavak obrazovanja. SAS je neprofitni sajam koji IRO organizira kako bi omogućio učenicima i studentima u Hrvatskoj da realiziraju svoje obrazovne potencijale.

Kontakt osoba za dodatne informacije:
Lidija Uhoda, voditeljica komunikacija
Institut za razvoj obrazovanja
luhoda@iro.hr
***

Institut za razvoj obrazovanja (IRO) utemeljen je 1999. godine kao neprofitna organizacija predana razvoju, zagovaranju i provedbi politika visokog obrazovanja u Hrvatskoj. IRO se već devetnaest godina sustavno bavi visokim obrazovanjem, posebice u područjima financiranja visokog obrazovanja, jednakosti pristupa visokom obrazovanju, razvoja nacionalnog kvalifikacijskog okvira, osiguravanja i unapređivanja kvalitete u visokom obrazovanju te akademske mobilnosti.