Godišnja nagrada Zaklade M. Hanžeković

Zaklada "Prof. dr. Marijan Hanžeković" osnovana je u spomen na prof. dr. Marijana Hanžekovića, dugogodišnjeg profesora Ekonomskog fakulteta u Zagrebu i prvog hrvatskog ministra financija. Osim njegovanja uspomene na prof. dr. Marijana Hanžekovića, cilj Zaklade je promicanje financijske znanosti te poticanje znanstvenika i stručnjaka, posebice mladih, da se bave tom znanstvenom disciplinom. U tu svrhu Zaklada jednom godišnje raspisuje natječaj u redovitoj i studentskoj kategoriji na koji se prijavljuju znanstveni i stručni radovi s područja ekonomike javnog sektora.

Dobitnik nagrade za 2013. godinu u kategoriji redovitih radova je znanstveni novak Katedre za ekonomsku teoriju Velibor Mačkić za članak Političko-proračunski ciklusi na uzorku hrvatskih gradova.

Dobitnica nagrade za 2013. godinu u kategoriji studentskih je radova je prvostupnica Ekonomskog fakulteta u Zagrebu Bruna Škarica za članak Determinants of Non-Performing Loans in Central and Eastern-Eurepean Countries.

Dodjela nagrade održat će se u petak, 29.studenog 2013. u 13 sati u hotelu Palace, Trg J. J. Strossmayera 10, Zagreb.