Potpredsjednik Europske komisije Jyrki Katainen održao predavanje na Ekonomskom fakultetu

Potpredsjednik Europske komisije i povjerenik za radna mjesta, rast, ulaganja i konkurentnost Jyrki Katainen  započeo je putujuću kampanju čiji je cilj promicanje Plana ulaganja EU-a vrijednog više od 300 milijardi eura te izlaganje novih mogućnosti koje se njime otvaraju.

U sklopu kampanje posjetio je i Hrvatsku, a na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu 23. veljače 2015. održao je i predavanje na temu „Future of Europe“. Dobrodošlicu uvaženom gostu poželio je prof. dr. sc. Lajoš Žager, dekan Ekonomskog fakulteta te prodekani izv. prof. dr. sc. Mislav Ante Omazić, izv. prof. dr. sc. Anita Pavković  i prof. dr. sc. Jurica Pavičić.
Prilikom svojih posjeta potpredsjednik Katainen poseban naglasak stavlja na susret i razgovor s mladima kako bi čuo njihove stavove o budućnosti Europe jer, između ostalog,  imaju najveće mogućnosti u svim novim prijedlozima EU.
Predavanju su nazočili  Branko Grčić, potpredsjednik Vlade i ministar regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, profesori i asistenti Ekonomskog i drugih fakulteta, predstavnici Europske komisije, brojni studenti i drugi ugledni gosti.
Hrvatska je peta zemlja u kojoj je govorio o svojim vizijama i investicijama, a u planu mu je posjetiti svih 28 zemalja članica Europske unije.