Cecilia Malmström i Branko Baričević održali predavanja na Ekonomskom fakultetu

Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj i  Europski dokumentacijski centar knjižnice Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizirali su tijekom ožujka dva zanimljiva predavanja koja su izazvala veliki interes publike.
Citizens' dialogue: Progressive EU trade policy for the 21st century s Ceciliom Malmström, povjerenicom Europske komisije za trgovinu, održano je 28. ožujka 2017. Pred punom dvoranom, povjerenica Malmström predstavila je naprednu trgovinsku politiku Europske unije za 21. stoljeće, a  dotaknula se i aktualnih trgovinskih tema koje su u fokusu Europske komisije, ističući pri tome poziciju i mogućnosti Republike Hrvatske. Nakon izlaganja uslijedio je dinamičan razgovor sa studentima i zaposlenicima fakulteta, te ostalim uvaženim gostima.
Dva tjedna ranije, 15. ožujka 2017., predavanje  na temu Europska komisija i njezini prioriteti u 2017. godini  u knjižnici Ekonomskog fakulteta održao je Branko Baričević, voditelj Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj. U svom izlaganju predstavio je 10 prioriteta koji predstavljaju politički, socijalni i ekonomski okvir djelovanja u 2017. godini, a osvrnuo se i na aktualnu temu Bijele knjige o budućnosti Europe. Predavanje je izazvalo velik interes studenta koji su u diskusiji nakon izlaganja odlično parirali svojim znanjima o svim aspektima Europske unije.

Galerija slika >>>