Seminarski, završni i diplomski radovi

Pravila pisanja pisanih radova (seminarskih, završnih i diplomskih radova)

Radovi moraju biti napisani u skladu s Pravilnikom o izradi pisanih radova na integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom studiju Ekonomskog fakulteta - Zagreb odnosno ostalim Pravilnicima relevantnim za studij kojeg student pohađa dostupnima ovdje.
Pisani radovi izrađuju se prema Uputama za pisanje seminarskog i diplomskog rada.
Citiranje u pisanom radu provodi se korištenjem APA stila (engl. American Psychological Association), pri čemu je pri pisanju rada na hrvatskom jeziku stil potrebno uskladiti s hrvatskim jezičnim standardima prema Uputama za citiranje u seminarskim i diplomskim radovima. Reference unutar teksta rada navode se unutar zagrada, primjerice za jednog autora: (Prezime Autora, godina), za dva autora: (Prezime Prvog Autora i Prezime Drugog Autora, godina), za tri i više autora: (Prezime Prvog Autora et al., godina), a popis referenci potrebno je urediti prema prethodno navedenom dokumentu s pravilima citiranja.

Procedura dogovora mentorstva:
Za pisanje seminarskih, završnih i diplomskih radova studenti se mogu inicijalno javiti nastavnici putem e-maila (koji obavezno mora sadržavati informaciju o studiju na koji je student upisan) ili direktno pratiti proceduru u nastavku.

Studenti koji žele pisati rad pod mentorstvom dr. sc. Dalie Suša Vugec trebaju preuzeti i popuniti predložak za prijavu rada, ovisno o vrsti rada koju žele pisati. Predlošci: za seminarski rad, za završni rad, za diplomski rad.

Nakon popunjavanja predloška, potrebno je prijaviti se za pisanje rada pod mentorstvom dr. sc. Dalie Suša Vugec putem obrasca nakon čega će se mentorica studenticama i studentima javiti putem e-maila.

VAŽNE NAPOMENE!
Rok za predaju prijave teme za seminarske radove popunjavanjem i slanjem predloška putem prethodno istaknutog obrasca u tekućoj akademskoj godini je 30.06. Prijave za seminarske radove u idućoj akademskoj godini započinju nakon 01.10.
Rok za predaju izrađenog seminarskog rada u tekućoj akademskoj godini je najkasnije 01.09. za studente koji žele biti sigurni da će im ocjena biti upisana do 30.09. pri čemu valja uzeti u obzir da sigurnost upisa ocjene do 30.09. ovisi i o brzini eventualne korekcije rada od strane studenta temeljem komentara mentora.

Termini prijava teme diplomskog rada (molim ispunjene obrasce za prijavu poslati prije početka kruga prijava kako bi se na vrijeme dogovorili svi detalji između menotra i studenta):
  • 10. veljače do 20. veljače
  • 10. svibnja do 20. svibnja
  • 20. lipnja do 30. lipnja
  • 1. rujna do 10. rujna
  • 10. studenog do 20. studenog
Prema Odluci Fakultetskog vijeća EFZG-a od 30.01.2024. godine, obrana diplomskog rada u 2024. godini može biti organizirana u jednom od sljedećih termina:
  • 26.02.2024. do 01.03.2024. godine
  • 15.04.2024. do 19.04.2024. godine