Novosti

Okrugli stol i tribina „Budućnost u Hrvatskoj“ i putujuća izložba povijesti Večernjeg lista

Večernji list i Poslovni dnevnik, u suradnji sa Sveučilištem u Zagrebu i Ekonomskim fakultetom Zagreb, organizirali su okrugli stol i tribinu „Budućnost u Hrvatskoj“ te je otvorena putujuća izložba povijesti Večernjeg lista. Ova manifestacija dio je velike nacionalne akcije „Hrvatska pamet Hrvatskoj“, koju je pokrenuo Večernji list s ciljem zadržavanja mladih obrazovanih ljudi u domovini.

U povodu obilježavanja 60.-te obljetnice Večernjeg lista i 15.-te obljetnice Poslovnog dnevnika, 20. svibnja 2019. u Knjižnično-dokumentacijskom centru Ekonomskog fakulteta Zagreb održan je okrugli stol i tribina „Budućnost u Hrvatskoj“.
Velikom broju posjetitelja pozdravnim govorima obratili su se član Uprave Večernjeg lista Renato Ivanuš, prodekanica za financije i poslovanje Ekonomskog fakulteta prof. dr. sc. Lorena Škuflić i rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Uslijedio je okrugli stol o važnosti zadržavanja mladih obrazovanih ljudi u Hrvatskoj, na kojem su sudjelovali zamjenica župana Zagrebačke županije dipl. ing. Agr. Nadica Žužak, načelnik Sektora za demografski razvoj u Ministarstvu za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku dr.sc. Domagoj Novosel, znanstvenik, osnivač i predsjednik uprave Genosa prof. dr. sc. Gordan Lauc, znanstvenik i profesor Fakulteta elektrotehnike i računarstva prof. dr. sc. Mislav Grgić, predsjednik uprave ALLIANZ ZB d.o.o. Kristijan Buk i direktorica sektora Ljudski potencijali i pravo u Podravci Ivana Sirić.

Prvi dio programa zaključen je, uz prigodan uvodni govor kustosice Ive Körbler, službenim otvorenjem putujuće izložbe Večernjeg lista „Zajedno smo 60 godina“.

Na kraju programa održana je interaktivna tribina na kojoj je predstavljen studentski natječaj u pisanju projekata, kojom Večernji list nagrađuje izvrsnost hrvatskih studenata. Na tribini su gostovali direktorica sektora Istraživanje i razvoj u Podravci dr. sc. Jasmina Ranilović, viša direktorica Ljudskih potencijala PLIVE Blagica Petrovac Sikić, direktor i vlasnik tvrtke UVI eSports d.o.o. Marko Komerički te direktori i osnivači tvrtke Hodajuće reklame Tino Vrbanović i Ante Starčević, koji su svoje poslovne pothvate podijelili s prisutnima.