VAŽNO: ako šaljete email vezano za radove, kao email adresu isključivo možete koristiti onu koju ste dobili prilikom upisa na Fakultet (@net.efzg.hr).

STRUKTURA SADRŽAJA DIPLOMSKIH I ZAVRŠNIH RADOVA - ovo nisu naslovi nego samo upute o čemu treba biti riječ u pojedinom poglavlju!!!!

1.       UVOD

POPIS LITERATURE
POPIS SLIKA, TABLICA, GRAFIKONA
PRILOZI

NAPOMENA: UPUTE ZA PISANJE IZVORA:

1. prilikom pisanja izvora moguće je koristiti jedan od dva načina: izvori u obliku fusnoti na dnu stranice ili Harvard stil
2. ako ste se odlučili za fusnote, onda svaki citat, numerički podatak i sl. u tekstu treba biti vezan za izvor u fusnoti koja se piše na dnu stranice na način: Prezime, inicijal imena (godina) naziv članka (ili knjige), naziv časopisa, broj časopisa (u slučaju da je riječ o članku u časopisu), broj stranice otkud je preuzet citat, podatak i sl. U slučaju knjiga, prije navođenja broja stranice potrebno je navesti i izdavača. U slučaju rada u zborniku konferencije, onda treba naziv zbornika.
3. ako ste se odlučili za Harvard stil, onda se u samom tekstu, iza citata, podatka i sl. u zagradi navodi (prezime, godina, broj stranice otkud je preuzet citat, podatak i sl.)
4. u popisu literature na kraju rada potrebno je izvore pisati na način:

a) članak u časopisu: Prezime, inicijal imena (godina), naziv članka, naziv časopisa, broj časopisa, broj stranice OD-DO gdje se nalazi cijeli članak u tom časopisu, u slučaju časopisa koji su isključivo online i nemaju navedene stranice, potrebno je staviti link za taj rad
b) knjiga, poglavlje u knjizi: Prezime, inicijal imena (godina), naziv knjige, izdavač, mjesto izdavanja knjige
c) rad u zborniku konferencije: Prezime, inicijal imena (godina), naziv rada, naziv zbornika, broj stranice OD-DO gdje se nalazi cijeli rad u tom zborniku, u slučaju zbornika koji su isključivo online i nemaju navedene stranice, potrebno je staviti i link za taj rad

VAŽNO!!!!! - Teorijski dio mora se sastojati od pregleda literature vezano za naslov rada. Nikako se ne smije sastojati od objašnjavanja pojedinih pojmova. U ovom dijelu treba se  vidjeti što su sve u RH i u svijetu različiti autori pisali na sličnu temu.

U izvorima se mora nalaziti najmanje pet  stranih znanstvenih radova u časopisima - kod seminarskih radova i poslovnih projekata;
najmanje 10 stranih znanstvenih radova - kod diplomskih radova i završnih radova.

Nikako se ne smiju koristiti završni i diplomski radovi drugih studenata kao izvori prilikom pisanja radova!!!!

PRIJEDLOG TEMA 2020/2021

1. Sport, mediji i izbor prodavaonice
2. Logistika vjenčanja
3. Logistika događanja