Ekonomski fakultet u Zagrebu svečano obilježio 102. godišnjicu postojanja i Dan fakulteta

Svečanosti su, uz dekanicu izv. prof. dr. sc. Sanju Sever Mališ i prodekane izv. prof. dr. sc. Božidara Jakovića, izv. prof. dr. sc. Kosjenku Dumančić, izv. prof. dr. sc. Zorana Wittinea i izv. prof. dr. sc. Zorana Krupku, prisustvovali i rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Stjepan Lakušić, gradonačelnik grada Zagreba Tomislav Tomašević, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske izv. prof. dr. sc. Velibor Mačkić, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministar gospodarstva i održivog razvoja izv. prof. dr. sc. Davor Filipović, te brojni drugi uzvanici iz javnog i gospodarskog sektora.

Na početku svečanog obilježavanja Dana fakulteta, prva se uzvanicima obratila dekanica Ekonomskog fakulteta u Zagrebu:
Danas, nakon 102. godine od osnutka, s ponosom mogu reći, kako je Ekonomski fakultet u Zagrebu, jedini u Hrvatskoj koji pripada u elitnih 1% fakulteta iz područja ekonomije i poslovne ekonomije, priznatih svugdje u svijetu.
Od 1920. godine do danas, Fakultet se uvelike promijenio, ali jedno je sigurno - više od 87 000 studenata ponosno nosi diplomu našeg Fakulteta i svaki od njih bio je svjedok izvrsnosti, posvećenosti, zalaganju i marljivosti nenastavnih i nastavnih djelatnika ove institucije.
Godinu iza nas pamtit ćemo po mnogim izazovima, od izvođenja online nastave, obnavljanja potresom oštećene zgrade, preko ponude novih studija i načina studiranja, stvaranja jedinstvenih udžbenika, napretka u internacionalizaciji, do znanstvenog i istraživačkog rada, suradnji s gospodarskim subjektima i drugim akademskim institucijama.

Na svečanosti su dodijeljene i nagrade Ekonomskog fakulteta.
Dekanova nagrada dodijeljena je studentima Anji Aržek, Bruni Huljiću, Dariji Krnić, Luki Sovulju i Mihaeli Zdrilić za njihove diplomske radove.
Dekanica je posebnu Dekanovu nagradu dodijelila trima studentskim projektima:
  • studentima Sari Bračun, Eleni Čolak, Tei Ćurković, Mariji Grgošić, Romani Horvatin-Pleše, Marijeti Ljubičić, Karli Markulin i Sebastianu Pajtaku za projekt „Obrtnik, što da ne“
  • studentima Nori Tomljanović, Petri Žulj i Adrianu Zvizdiću za izniman uspjeh u javnom nastupu, osvojeno prvo mjesto na lokalnoj razini i ulazak u pod-regionalni krug na globalnom natjecanju za studente za projekt „CFA Research Challenge“ i
  • studentima Ivani Kos, Martini Radaš, Klementini Kovačić, Davidu Katunariću, Dominiku Piršiću, Hrvoju Plukavcu, Saši Stipiću, Lari Krilić, Mariji Katančić, Anđelu Pervanu i Marinu Pepiću za projekt „EU4me&you: Unija prilika“

Nagrada „Mijo Mirković”, za znanstvenu monografiju s istaknutim znanstvenim doprinosom u znanstveno-istraživačkom polju ekonomije dodijeljena je autorima izv. prof. dr. sc. Najli Podrug, izv. prof. dr. sc. Davoru Filipoviću i dr. sc. Mateji Kovač za rad „Transnacionalna korporacija: strateški i organizacijski aspekti”.
Nagrada „Mijo Mirković” za skupni znanstveni članak s istaknutim znanstvenim doprinosom u polju ekonomije referiranom u jednoj od bibliografskih baza podataka dodijeljena je autorima izv. prof. dr. sc. Šimi Smoliću, izv. prof. dr. sc. Ivanu Čipinu i doc. dr. sc. Petri Međimurec za rad „Access to Healthcare for People Aged 50+ in Europe During the COVID-19 Outbreak”.