Novosti

Tribina o aktualnostima u pravu i politici tržišnog natjecanja "The Bundeskartellamt decision on Facebook - new forms of exploitative abuses in digital markets"

Tribina o aktualnostima u pravu i politici tržišnog natjecanja

Kada: utorak, 28. svibnja 2019., 17-19 h
Gdje: Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Trg J. F. Kennedya 6, Zagreb - DV. 2
PRIJAVE - poveznica
Prijave su otvorene do 24. svibnja 2019. godine.

Ukratko o tribini

Ova tribina bavit će se vrlo aktualnim pitanjem zaštite tržišnog natjecanja na digitalnim tržištima, posebice pitanjem zlouporabe vladajućeg položaja od strane Facebook-a. Veliki interes pobudila je odluka njemačkog Bundeskartellamta koji je Facebook kaznio zbog zlouporabe vladajućeg položaja u veljači 2019. godine. O toj odluci i o povezanoj odluci talijanskog tijela za tržišno natjecanje, ali i o širem kontekstu dvojbi oko primjene pravila tržišnog natjecanja na tehnološke gigante govorit će stručnjak za problematiku zaštite konkurencije na digitalnim tržištima, dr. Marco Botta, istraživač s Max Planck instituta za inovacije i tržišno natjecanje u Münchenu.

Predavač:
Dr. Marco Botta, LL.M.

Moderator:
izv. prof. dr. sc. Jasminka Pecotić Kaufman, EFZG

Ova tribina održat će se na engleskom jeziku bez osiguranog prijevoda.

Tribine organiziraju:
Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu - Katedra za pravo

u suradnji s:
Hrvatskim društvom za pravo i politiku tržišnog natjecanja (HDPPTN),
Europskim dokumentacijskim centrom EFZG-a (EDC-KDC) i
Europskim dokumentacijskim centrom PFZG-a