PROJEKT: EU Speed Learning!

Vrijeme događanja: 26. i 27.3. 2018.
Mjesto događanja: Ekonomski fakultet Zagreb, DV-51 i DV-54

Organizatori: Model European Union Zagreb – MEUZ, AEGEE-Zagreb, Diplomatski klub FPZG
Partneri: HERMES, Europe on Track 5: Održivost i klimatske promjene, Ekonomski fakultet Zagreb, Europski dokumentacijski centar EFZG (EDC-KDC), Debatni klub EFZG, MacroHub

Pokroviteljstvo: Ministarstvo vanjskih i europskih poslova

Događaj je dio većeg projekta koji se naziva "EU za mene EU za tebe", a započinje dvodnevnim događanjem koji spaja metodu "speed-date" informiranja s metodom studentske debate. Brzi tečaj o politikama EU namijenjen je mladim osobama koje žele naučiti više o konkretnim politikama (policy) EU poput zaštite okoliša i regijama i regionalnom razvoju. Brzi tečaj o politikama EU otvara mogućnost mladima da u kratkom vremenu čuju više o danim temama od stručnjaka (sveučilišnih profesora, državnih i europskih dužnosnika) koji se time bave. Sudionici će produbiti stečeno znanje kroz strukturiranu raspravu, a u pravila i vještine debate će ih uvesti vrhunski treneri debate.

Svjesni da su kvalitetno i odgovorno informiranje građana pluća demokratskog društva te svjesni da će se mladi novinari u profesionalnom životu susretati s temama koje zahtijevaju dobro kritičko razumijevanje funkcioniranja i politika EU, u sklopu projekta organiziramo novinarsku radionicu: „Izvrsnost u izvještavanju o politikama EU“. Na radionici će sudionici naučiti više o istraživačkom novinarstvu, političkoj i pravnoj terminologiji koja se koristi prilikom interpretiranja politika EU. Radionicu će facilitirati iskusni treneri HERMES-a.

U sklopu projekta vas očekuju i zanimljiva interaktivna predavanja, paneli i diskusije kolega iz udruga AEGEE Zagreb i Diplomatskog kluba FPZG-a. Za više informacija obratite nam se putem Facebook inboxa ili e-maila: director@meuz.eu ili FB - https://www.facebook.com/events/194620881293713/