Novosti

Dijalog s građanima: Napredna trgovinska politika Europske unije u 21. stoljeću, Cecilia Malmström, Povjerenica Europske komisije za trgovinu

Organizatori:                Predstavništvo Europske komisije u Hrvatskoj, Europski dokumentacijski centar Knjižnično-dokumentacijskog centra

Mjesto održavanja:      Ekonomski fakultet, DV-3

Vrijeme održavanja:     Utorak, 28. ožujka 2017. godine u 12.00 sati

Pred punom dvoranom, povjerenica Malmström predstavila je naprednu trgovinsku politiku Europske unije za 21. stoljeće, a  dotaknula se i aktualnih trgovinskih tema koje su u fokusu Europske komisije, ističući pri tome poziciju i mogućnosti Republike Hrvatske. Nakon izlaganja uslijedio je dinamičan razgovor sa studentima i zaposlenicima fakulteta, te ostalim uvaženim gostima.

Kratki životopis:
Gospođa Cecilia Malmström švedska je političarka rođena 1968. godine. Doktorirala je političke znanosti na Göteborg University. Od 2001. godine članica je švedske liberalne stranke Folkpartiet. Od 1999.-2006. godine bila je članica Europskog parlamenta, nakon čega obnaša dužnost švedske ministrice za EU pitanja, a od 2010. godine bila je europska povjerenica za unutarnje poslove. Od 2014. godine imenovana je za povjerenicu Europske komisije za trgovinu.