Poziv za prijavu studenata i profesora za sastanak povodom kandidature Zagreba za EU prijestolnicu kulture 2020.

Odluka o kandidaturi Zagreba za Europsku prijestolnicu kulture 2020. nedavno je potvrđena na sjednici Skupštine Grada Zagreba.
Europski parlament odlučio je da će naslov Europske prijestolnice kulture 2020. godine ponijeti jedan grad iz Irske i Hrvatske.
Riječ je o jednoj od najprestižnijih i najcjenjenijih kulturnih inicijativa u Europi kojom se promiče njezino kulturno bogatstvo i raznolikost, ali i zajedničke europske značajke. Prilika je to za pozitivnu preobrazbu grada temeljenu na njegovoj kulturi i baštini, osvježavanje njegovog međunarodnog ugleda, jače uključivanje građana i jačanje građanske svijesti, novi  polet svih aspekata kulture te znatan doprinos turizmu i gospodarstvu.

Ljubazno molimo da poziv za uključivanje u projekt proslijedite profesorima i studentima svojih sastavnica.

Sastanak na kojem će se detaljnije predstaviti ne samo projekt Zagreb 2020. nego i mogućnosti uključivanja u taj projekt,
održat će se u utorak 17. ožujka 2015.  u 13 sati (vrijeme trajanja: približno 2 sata) u velikoj vijećnici Rektorata.

Molimo da zainteresirani profesori i studenti svoj dolazak potvrde na e-mail: skramar@unizg.hr do ponedjeljka 16. ožujka 2015.