Objavljen sveučilišni udžbenik „Poslovno odlučivanje“

Iz tiska je u izdanju Školske knjige d.d. izašao sveučilišni udžbenik Poslovno odlučivanje autora prof. dr. sc. Pere Sikavice, prof. dr. sc. Tihomira Hunjaka, doc. dr. sc. Nine Begičević Ređep i doc. dr. sc. Tomislava Hernausa. Knjiga je strukturirana u deset poglavlja, u kojima se na 569 stranica obrađuju svi relevantni aspekti teorije i prakse donošenja odluka.
Pored utvrđivanja osnova poslovnog odlučivanja, prikazane su teorije i čimbenici odlučivanja. Detaljno je objašnjen i proces odlučivanja, uključujući i proaktivni pristup odlučivanju. Posebno su obrađeni organizacijski i psihološki aspekti odlučivanja, a vrlo detaljno su opisane i metode odlučivanja te sustavi za potporu odlučivanju. Udžbenik je prožet novim, suvremenim pristupom izučavanju problema odlučivanja, koji se temelji na sinergiji ekonomskih znanja te znanja iz matematike i informatike. Knjiga je namijenjena ponajprije studentima, no bit će korisno štivo i menadžerima svih razina u svim organizacijama pri donošenju odluka. Detaljnije o sadržaju knjige i cjeloviti tekst drugog poglavlja (Teorije odlučivanja) možete vidjeti na sljedećem linku.

Knjiga "Poslovno odlučivanje"