Natječaj Za nagradu „Mijo Mirković“

Temeljem članka 7. Pravilnika o nagradi „Mijo Mirković“,  Odbor za nagradu „Mijo Mirković dana 28.rujna 2017.godine raspisuje

Za nagradu „Mijo Mirković“

I.
Raspisuje se natječaj za nagradu „Mijo Mirković“ na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

II.
Temeljem članka 5. Pravilnika o nagradi „Mijo Mirković“, nagrade se doodjeljuju za slijedeće skupine radova:
Skupina A:
Samostalne znanstvene knjige odnosno znanstvene monografije s istaknutim znanstvenim doprinosom u znanstveno- istraživačkom polju ekonomije;
Samostalni znanstveni članci s istaknutim znanstvenim doprinosom u polju ekonomije referirani u jednoj od bibliografskih baza podataka koje se vrednuju prilikom izbora u znanstvena zvanja iz područja društvenih znanosti – polje ekonomija.Skupina B:
Skupne znanstvene knjige (do najviše tri autora) odnosno znanstvene monografije s istaknutim znanstvenim doprinosom u znanstveno – istraživačkom polju ekonomije;
Skupni znanstveni članci (da najviše tri autora) s istaknutim znanstvenim doprinosom u polju ekonomije referirani u jednoj od bibliografskih baza podataka koje se vrednuju prilikom izbora u znanstvena zvanja iz područja društvenih znanosti – polje ekonomija.Skupina C:
Sveučilišni udžbenici koji po sadržaju, sistematizaciji poznatih i novih spoznaja te pedagoškoj prezentaciji kao i po jezičnom izričaju, značajno unapređuju obrazovni proces i populariziraju ekonomsku znanost;
Skupina D:
Samostalni znanstveni i stručni radovi mlađih znanstvenika u dobi do najviše 30 godina
Skupni znanstveni i stručni radovi mlađih znanstvenika koji su svi u dobi do najviše 30 godina

III.
Prijave za dodjelu nagrada zaprimaju se zaključno do 20.listopada 2017.godine kod tajnika Katedre za makroekonomiju i gospodarski razvoj gosp. Nikole Sambolić.

PREDSJEDNIK ODBORA ZA  NAGRADU
„MIJO MIRKOVIĆ“
Prof.dr.sc. Ivo Družić, v.r.