Natječaj za nagradu „Mijo Mirković“

Temeljem članka 7. Pravilnika o nagradi „Mijo Mirković“, Odbor za nagradu „Mijo Mirković“ dana 25. rujna 2013. godine  raspisuje

N a t j e č a j
za nagradu „Mijo Mirković“

I.
Raspisuje se natječaj za nagradu „Mijo Mirković“ na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

II.
Temeljem članka 5. Pravilnika o nagradi „Mijo Mirković“, nagrade se dodjeljuju za sljedeće skupine radova:
Skupina A:
  1. Samostalne znanstvene knjige odnosno znanstvene monografije s istaknutim znanstvenim doprinosom u znanstveno-istraživačkom polju ekonomije;
  2. Samostalni znanstveni članci s istaknutim znanstvenim doprinosom u polju ekonomije referirani u jednoj od bibliografskih baza podataka koje se vrednuju prilikom izbora u znanstvena zvanja iz područja društvenih znanosti – polje ekonomija.
Skupina B:
  1. Skupne znanstvene knjige (do najviše tri autora) odnosno znanstvene monografije s istaknutim znanstvenim doprinosom u znanstveno-istraživačkom polju ekonomije;
  2. Skupni znanstveni članci (do najviše tri autora) s istaknutim znanstvenim doprinosom u polju ekonomije referirani u jednoj od bibliografskih baza podataka koje se vrednuju prilikom izbora u znanstvena zvanja iz područja  društvenih znanosti – polje ekonomija.
Skupina C:
Sveučilišni udžbenici koji po sadržaju, sistematizaciji poznatih i novih spoznaja te pedagoškoj prezentaciji kao i po jezičnom izričaju, značajno unapređuju obrazovni proces i populariziraju ekonomsku znanost;
Skupina D:
  1. Samostalni znanstveni i stručni radovi mlađih znanstvenika u  dobi do najviše 30 godina
  2. Skupni znanstveni i stručni radovi mlađih znanstvenika koji su svi u dobi do najviše 30 godina.

III.
Prijave za dodjelu nagrada zaprimaju se  zaključno do  14. listopada  2013. godine kod tajnice Katedre za makroekonomiju i gospodarski razvoj gđi Ankice Golubović.

PREDSJEDNIK ODBORA ZA NAGRADU
                                                                                      „MIJO MIRKOVIĆ“

Prof. dr. sc. Ivo Družić, v. r.

Dostaviti:
  1. Dekanat Fakulteta
  2. Pročelnicima katedri
  3. Članovima Odbora za nagradu „Mijo Mirković“
        Prof. dr. sc. Ivo Družić, predsjednik
        Prof. dr. sc. Vinko Belak