Natječaj za izbor doktoranada u suradničko zvanje i na radno mjesto asistenta

Na temelju članka 18. Statuta Ekonomskog fakulteta – Zagreb, a vezano uz Natječaj Hrvatske zaklade za znanost »Projekt razvoja karijera mladih istraživača – izobrazba novih doktora znanosti«, dekan prof. dr. sc. Lajoš Žager raspisuje

za izbor doktoranada u suradničko zvanje i na radno mjesto asistenta i to:

1.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Porezna politika i fiskalna konsolidacija u Hrvatskoj“, na određeno vrijeme, na Katedri za financije;

2.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Uloga ekonomskog sentimenta u tumačenju makroekonomskih trendova: metodološka unapređenja i nova područja primjene“, na određeno vrijeme na Katedri za statistiku;

3.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Potencijali i prepreke razvoja socijalnih supermarketa u Srednjoj i Istočnoj Europi“, na određeno vrijeme na Katedri za trgovinu;

4.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Poticanje inovativnog ponašanja zaposlenika u javnom sektoru primjenom intervencija u dizajnu posla“, na određeno vrijeme na Katedri za organizaciju i menadžment;

5.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Održivost ekonomske politike i razvoja u Hrvatskoj“, na određeno vrijeme na Katedri za makroekonomiju i gospodarski razvoj;

6.      1 izvršitelja (m/ž) za rad na projektu „Procesna i poslovna inteligencija za poslovnu izvrsnost“, na određeno vrijeme na Katedri za informatiku.

Radni odnos se zasniva na određeno vrijeme za vrijeme dok  traje  projekt ili njegova dionica.

Na natječaj se, pod jednakim uvjetima, mogu javiti osobe oba spola.

Uz opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa pristupnici na natječaj trebaju ispunjavati sljedeće obvezne uvjete:
Za točku 1.: završen preddiplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije ili preddiplomski sveučilišni studij Ekonomije i diplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije ili diplomski sveučilišni studij Ekonomije, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.
Za točku 2.: završen preddiplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije ili preddiplomski sveučilišni studij Ekonomije i diplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije ili diplomski sveučilišni studij Ekonomije, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.
Za točku 3.: završen preddiplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije i diplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.
Za točku 4.: završen preddiplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije i diplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.
Za točku 5.: završen preddiplomski sveučilišni studij Poslovne ekonomije ili preddiplomski sveučilišni studij Ekonomije i diplomski sveučilišni studij Ekonomije, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.
Za točku 6.: završen preddiplomski i diplomski sveučilišni studij iz područja društvenih znanosti čijim završetkom se stječe 300 ECTS bodova i akademski naziv magistar ekonomije ili magistar informatike, odnosno završen dodiplomski sveučilišni studij iz područja društvenih znanosti čijim završetkom se stječe stručni naziv diplomirani ekonomist ili diplomirani informatičar, te ostvaren ukupan prosjek ocjena 4,00 tijekom studija. Ukoliko kandidat ima niži prosjek potrebno je priložiti pismenu preporuku dva sveučilišna profesora.

Pristupnici (m/ž) prijavi prilažu:
* životopis,
* dokaz o završenom odgovarajućem studiju,
* dokaz o ukupnom prosjeku ocjena studiranja prema uvjetima za upis na doktorski studij Ekonomskog
   fakulteta-Zagreb,
* domovnicu ili dokaz o državljanstvu druge države, a strani državljani dužni su priložiti i
   dokaz o znanju hrvatskog jezika (napredna razina)

Prijave na natječaj, uz obvezno navođenje naziva radnog mjesta i naziva projekta na koje se kandidat prijavljuje, šalju se poštom preporučeno ili dostavljaju osobno na adresu: Ekonomski fakultet - Zagreb, Trg J.F. Kennedyja 6, 10000 Zagreb.

Rok za prijavu je 30 dana od dana objave natječaja u „Narodnim novinama“.
Nepotpune ili nepravovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

Pristupnici će u zakonskom roku biti obaviješteni o rezultatima natječaja.

DEKAN FAKULTETA
prof. dr. sc. Lajoš Žager

Napomena:
Objavljeno u Narodnim novinama 24.lipnja 2016, te u 24 sata u ponedjeljak, 27.lipnja 2016.