MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SKUP MONETARNA POLITIKA U UVJETIMA LIBERALIZIRANIH TOKOVA KAPITALA organiziraju Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Rifin d.o.o., Zagreb. Skup će se održati 22. studenog 2011. godine u dvorani „NOVA VIJEČNICA“ na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, J. F. Kennedya 6, s početkom u 10,00 sati.

Čast nam je pozvati Vas na MEĐUNARODNI ZNANSTVENI SKUP

MONETARNA POLITIKA U UVJETIMA LIBERALIZIRANIH TOKOVA KAPITALA

koji organiziraju Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu i Rifin d.o.o., Zagreb.

Program:

10,00 – 10.30 sati – Sjećanje na sveučilišnog profesora dr.sc. Antuna Šokmana (1937-2001)

govornici: Tonči Lazibat, Drago Jakovčević, Vlado Leko i Guste Santini

10,30 - 11,00 sati Pauza

11,00 -13,00 sati – radni dio skupa – uz uključivanje sudionika u raspravu:

Ivan Lovrinović – Aktivna monetarna politika

Ivan Ribnikar – Monetarna politika kod slobodnog kretanja kapitala između država

Marijana Ivanov – Zamke eksterne financijske liberalizacije – pogled iz perspektive
monetarnog sustava i modela privređivanja u Hrvatskoj

Sead Kreso - Globalizacija i svjetska inflacija

Gordana Kordić – Monetarni i fiskalni aspekti Euroskepticizma: problemi
monetarnih integracija u uvjetima globalne financijske krize

Tomislav Ćorić – Monetarna pozicija Republike Hrvatske u procesu prilagodbe
tečajnom mehanizmu ERM2

Guste Santini – Upitna je održivost tečaja kune

Molimo Vas da svoj dolazak potvrdite do 18.11..2011. godine na broj telefona 01/4578-074. Kontakt osoba Mirna Hlad.

Napomena: Referati se nalaze na internet stranici www.rifin.com . Na dan održavanja Skupa svakom sudioniku uručiti će se časopis Ekonomija/Economics godina 18 broj 3. Autorizirane diskusije objavit ćemo u slijedećem broju časopisu Ekonomija/Economics.

Glavni i odgovorni urednici
Marijana Ivanov