Dr. sc. Davor Filipović - dobitnik državne nagrade za znanost

Odbor za podjelu državnih nagrada za znanost, kojim je predsjedao predsjednik Hrvatskoga sabora Josip Leko, donio je 25. rujna 2013. odluku o dodjeli nagrada za 2012. godinu. Državnu nagradu za znanstvene novake u području društvenih znanosti dobio je viši asistent Ekonomskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu dr. sc. Davor Filipović za iznimno vrijedan doprinos ekonomskoj znanosti, koji se temelji na objavljenoj knjizi Izazovi integracijskih procesa: rast poduzeća putem spajanja, preuzimanja i strateških saveza kao i više znanstvenih radova koji se po svojoj originalnosti, znanstvenom doprinosu i novim znanstvenim spoznajama odnose na ekonomsku teoriju, metodologiju i modele istraživanja ekonomskih pojava.