Ravnatelj Uprave za visoko obrazovanje MZOŠ održao pozvano predavanje

VITO TURŠIĆ, dipl.iur, Ravnatelj Uprave za visoko obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa održao pozvano predavanje na temu „Rangiranje Sveučilišta“.

VITO TURŠIĆ, dipl.iur, ravnatelj Uprave za visoko obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa održao pozvano predavanje na temu „Rangiranje Sveučilišta“. Predstavljene su neke od najpoznatijih rang lista, kao što su Shanghai Jiao Tong, US News and World Report i QS rangiranje, te je ukazano na njihove nedostatke. istaknuto je kako je Europska unija 2009. godine pokrenula projekt U-Multirank, s kojim želi postići višedimenzionalno globalno rangiranje sveučilišta po jasnim kriterijima koje će istaći komparativne prednosti europskih sveučilišta.

Foto galerija EFZG

Izvještaj na liderpress.hr