Predstavljena knjiga „Kad vjetar puše, i purani lete“

Miodrag Šajatović, glavni urednik poslovnog tjednika Lider, predstavio je svoju novu knjigu „Kad vjetar puše, i purani lete“ 19. siječnja 2016. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu.

Okupljene je pozdravio prof. dr. sc. Lajoš Žager, dekan Ekonomskog fakulteta, a uz autora o knjizi su govorili prof. dr. sc. Mladen Vedriš, prof. dr. sc. Ljubo Jurčić, Vedrana Jelušić–Kašić, direktorica EBRD-a za Hrvatsku, Branko Roglić, vlasnik Orbica i  bivši ravnatelj HRT-a i donedavni hrvatski veleposlanik u Parizu Mirko Galić.

Knjiga je svojevrsni priručnik za one koji poduzetnicima kroje budućnost, dokument vremena obilježenog žestokim uzletom, šestogodišnjom recesijom i krhkim oporavkom hrvatskog gospodarstva. Sastavljena je od izabranih Šajatovićevih kolumni objavljenih od 2005. do 2015. godine u Lideru, koje daju autentičan pogled na aktualne događaje s argumentiranim preporukama i rješenjima. Naziv knjige potječe iz kolumne objavljene 5. svibnja 2006. i odnosi se na staru poslovnu izreku koja označava stanje euforije na tržištu kapitala kad u nebo lete dionice loših tvrtki, a ne samo dobrih.

Više na: https://liderpress.hr/poslovna-znanja/odmjeren-i-beskompromisan-dokument-burnog-desetljeca-krize-bez-rjesenja/