Erste Group Summer University Danubia 2010 u Zagrebu

Erste Group Summer University Danubia je ljetna škola u trajanju od mjesec dana, koja se organizira u suradnji Erste Group i osam partnerskih Sveučilišta iz srednje i istočne Europe, među kojima se nalazi i Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Ljetna škola okuplja 56 studenata iz Austrije, Češke, Hrvatske, Mađarske, Slovačke, Srbije, Rumunjske i Ukrajine, a u Zagrebu su sudionici boravili od 16. do 22. srpnja 2010.
U ime Ekonomskog fakulteta Zagreb studente je 19. srpnja 2010. dočekala i pozdravila prof.dr.sc. Nevenka Čavlek, prodekanica za međunarodnu suradnju te im zaželjela uspješan rad i boravak na Fakultetu i u Zagrebu.
Ovogodišnja ljetna škola Danubia održava se u 5 gradova, Bukureštu, Beogradu, Zagrebu, Bratislavi i Beču. Studenti imaju priliku slušati dva smjera: “Human Resource Management” i “Financial Services”. Za vrijeme boravka u Zagrebu predavanja na Ekonomskom fakultetu iz kolegija “Human Resource Management” održala je prof.dr.sc. Nina Pološki Vokić, a iz kolegija “Financial Services” doc.dr.sc. Danijela Miloš Sprčić.
Ljetna škola daje sudionicima mogućnost stjecanja novih znanja iz ovih područja, ali i upoznavanje novih kultura i običaja.