Ekonomski fakultet Zagreb sudjelovao na izradi Strategije regionalnog razvoja Republike Hrvatske, 2011. -2013.

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 4. lipnja 2010. godine usvojila Strategiju regionalnog razvoja RH, 2011.-2013. Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu izradio je Studiju o razvojnim prioritetima NUTS 2 regija.
Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 4. lipnja 2010. godine usvojila Strategiju regionalnog razvoja RH, 2011.−2013. Strategija regionalnog razvoja Republike Hrvatske (dalje: Strategija) proizašla je iz konzultacijskog procesa na nacionalnoj i regionalnoj razini, a u tijeku njene izrade provedene su dvije strateške studije koje su dale vrijedan doprinos u smislu novih podataka i prijedloga za intervencije regionalne razvojne politike. Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu izradio je Studiju o razvojnim prioritetima NUTS 2 regija, poštujući načelo partnerstva putem organizacije nekoliko ciklusa radionica po statističkim regijama Republike Hrvatske. Cjelokupan tekst Strategije dostupan je u elektronskoj verziji na web stranici Ministarstva regionalnog razvoja, šumarstva i vodnoga gospodarstva ovdje.