Predavanje povodom obilježavanja Svjetskog dana investicijskih fondova

Povodom obilježavanja Svjetskog dana investicijskih fondova (19. travnja), Hrvatska gospodarska komora i Udruženje društava za upravljanje investicijskim fondovima HGK drugu godinu za redom organiziraju različita edukativno-informativna događanja, a  u cilju informiranja i edukacije građana i gospodarstvenika o mogućnostima ulaganja kroz investicijske fondove.

Tom prigodom na Ekonomskom fakultetu održat će se

predavanje, u četvrtak 21. travnja 2016. u 12,00 sati u Kongresnoj dvorani.

Navedena manifestacija dio je Akcijskog plana unaprjeđenja financijske pismenosti potrošača za 2016. godinu koji se svake godine donosi  temeljem Nacionalnog strateškog okvira financijske pismenosti potrošača za razdoblje od 2015. do 2020. godine (NN 11/15) koji je donijela Vlada Republike Hrvatske u siječnju 2015. godine.

Predstavnici Udruženja društava za upravljanje investicijskim fondovima HGK prezentirat će:
  • osnovne informacije o investicijskim fondovima u RH i EU,
  • razloge za ulaganje u investicijske fondove,
  • odnos rizika i prinosa,
  • kako uložiti u investicijski fond,
  • dokumentacija, nadzor i dr.

Predavanje ispred Udruženja društava  za upravljanje investicijskim fondovima HGK održati će:
  • Sonja Cesar, Prodaja i podrška prodaji, ZB Invest d.o.o. i
  • Dario Bjelkanović, član Uprave, INTERCAPITAL ASSET MANAGEMENT d.o.o.

Nakon predavanja uslijedit će diskusija i pitanja studenata i profesora.