Okrugli stol „Isplati se znati!“

 Okrugli stol „Isplati se znati!“ održat će se  28. travnja 2016.  u 13 sati  u dvorani 3 na  Ekonomskom fakultetu u Zagrebu.
 
Sudionici okruglog stola komentirati će svoje dosadašnje aktivnosti za financijsko opismenjavanje mladih, te uvjete za  sustavno financijsko obrazovanje mladih kroz kurikulum građanskog odgoja i obrazovanja RH.
 
Na okruglom stolu sudjeluju Boris Vujčić, guverner Hrvatske narodne banke,  Boris Jokić, voditelj reforme kurikuluma, Ivana Jakir Bajo, pomoćnica ministra financija i glavna državna rizničarka, predstavnik Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, Slaven Đuroković, član Uprave i partner Ernst&Young d.o.o., Tomislav Ćorić, docent na Katedri za financije Ekonomskog fakulteta u Zagrebu.
 
Prisutne će pozdraviti dekan Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof.dr.sc. Lajoš Žager i Marko Juričić, savjetnik Predsjednice za gospodarstvo. Svojim izlaganjem i iskustvima prisutnima će se obratiti prof.dr.sc. Marijana Ivanov i Davor Kršul, direktor Visa Europe Hrvatska.
 
Okrugli stol održava se pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske.
 
Projekt „Isplati se znati“ organiziran je u mjesecu obilježavanja financijske pismenosti, a s ciljem širenja i promocije financijske pismenosti među građanima, posebice mladim osobama. Projekt se održava od 25. do 28. travnja 2016. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, a uključuje radionice za srednjoškolce, radionice za građane, debatu i okrugli stol na kojem će se raspravljati o važnosti financijske pismenosti u modernom društvu te potrebama za uključivanjem financijske edukacije u kurikulum srednjih škola.  

Okvirni program
13:00 Prof. dr. sc. Lajoš Žager,  dekan Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, uvodni govor  
13:10 Marko Jurčić, savjetnik Predsjednice za gospodarstvo, obraćanje
13:20 Prof. dr. sc. Marijana Ivanov,  uvodno izlaganje:  Zašto je  financijsko opismenjavanje važno za mlade i društvo  
13:35 Okrugli stol
·         Boris Vujčić, guverner Hrvatske narodne banke: Financijska stabilnost i financijska pismenost građana
·         Boris Jokić, voditelj reforme kurikuluma: Uključivanje i važnost financijske pismenosti u kurikulumu osnovnih i srednjih škola
·         Ivana Jakir Bajo, pomoćnica ministra i glavna državna rizničarka: Akcijski plan financijske pismenosti
·         Predstavnik Ministarstva, obrazovanja i sporta RH:  Financijsko obrazovanje u nacionalnom kurikulumu, želje i mogućnosti
·         Slaven Đuroković, član Uprave i partner Ernst&Young d.o.o.: Uloga i odgovornost gospodarskih subjekata u financijskom opismenjavanju mladih
·         Tomislav Ćorić, docent na katedri za financije Ekonomskog fakulteta - Zagreb: Iskustva u provođenju programa financijskog obrazovanja mladih
Moderator: Dajana Barbić i Andrea Razum
14:15 Davor Kršul, direktor Visa Europe Hrvatska: Case study  -   Financijsko obrazovanje mladih  Rumunjska/Turska  Primjeri dobre inozemne prakse:
14:30  Predstavljanje srednjoškolaca dobitnika nagrade u natječaju  „Isplati se znati kako…štedjeti, ulagati, trošiti…“; te  pobjedničkog tima studenata debate na temu „Financijsko obrazovanje treba biti obavezni predmet u osnovnim i srednjim školama“